Kim jesteśmy?

EkoKrem tworzą osoby, które łączy ekologiczny styl życia oraz niechęć do tych produktów, jakie oferują nam w dzisiejszych czasach producenci. Zderzenie się fachowej wiedzy i doświadczenia (mgr inż. kosmetologii, mgr biologii, mgr promocji zdrowia, mgr inż. ogrodnictwa) z pasją tworzenia i chęcią pomagania innym (oraz sobie), pozwalają nam tworzyć produkty całkowicie naturalne, w pełni bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne.

Nigdy nie satysfakcjonowały mnie kosmetyki drogeryjne. Osobiście od lat borykałam się z niezwykle uciążliwym problemem skórnym, którego nie zniwelowały nawet najdelikatniejsze kosmetyki (w tym dermo kosmetyki- kosmetyki apteczne). Postanowiłam sobie pomóc sama, stwarzając produkt całkowicie naturalny, pozbawiony tych wszystkich substancji, bez których nie istniałyby kosmetyki komercyjne. Ot- czysta natura. Pomogło- od 2 lat nie rozstaje się z moim szamponem. I tak zaczęła się historia EkoKrem.

Jaki mamy cel?

Naszym celem jest tworzenie skutecznych kosmetyków pielęgnacyjnych, z jednoczesnym bardzo łagodnym i bezpiecznym oddziaływaniem na skórę. Taki stan uzyskujemy poprzez użycie starannie dobranych i wzajemnie się uzupełniających składników, pochodzących z naturalnych surowców roślinnych.

Dlaczego kosmetyki naturalne?

Wydaje się nam, że traktujemy naszą skórę ze szczególną troską, wybierając częstokroć drogie kosmetyki znanych marek. Może jednak należałoby poświęcić trochę czasu na analizę ich składu? Jeśli znajdziemy w nim chociażby 5 % składników pochodzenia naturalnego (poza wodą) to odnieśliśmy sukces. Tak się jednak nie dzieje, gdyż koncerny kosmetyczno-farmaceutyczne, które przodują na rynkach światowych na to nie pozwolą. Jest to po prostu mało opłacalne; światem rządzi pieniądz, a człowiek jest tylko niewolnikiem rynku (najczęściej z wyboru). Na co zatem wydajemy swoje pieniądze? Co znajduje się w oferowanych kosmetykach? Cały szereg tanich substancji syntetycznych, które wyręczają naszą skórę w wypełnianiu jej naturalnych funkcji, rozleniwiając ją i szkodząc zarazem. Składniki, takie jak oleje mineralne (pochodzące z przetwórstwa ropy naftowej), oleje silikonowe, sztuczne barwniki, konserwanty, rozpuszczalniki, emulgatory, syntetyczne substancje zapachowe i chemiczne filtry przeciwsłoneczne wpływają nie tylko niekorzystnie na nasza skórę, powodując liczne podrażnienia i alergie, ale także na nasz organizm, zaburzając gospodarkę hormonalną i system nerwowy. Niektóre z nich wykazują udowodnione działanie kancerogenne, czyli rakotwórcze.
Warto więc świadomie dobierać kosmetyki, aby nie narażać naszej skóry i zdrowia na nieprzewidziane skutki.

Dlaczego EkoKrem?

Istnieje bardzo wiele powodów, dla których warto sięgnąć po kosmetyki EkoKrem. Najważniejsze z nich to bezpieczeństwo stosowania oraz wysoka skuteczność bez skutków ubocznych.

Nasze kosmetyki nie zawierają szkodliwych emulgatorów (PEG, PPG), parabenów, olei silikonowych, mineralnych, chemicznych filtrów UV, syntetycznych barwników oraz sztucznych substancji zapachowych. W trosce o naszą skórę i organizm, aby zapobiec namnażaniu się bakterii i pleśni, w niektórych kosmetykach stosujemy naturalny Eko-konserwant, uznany przez międzynarodową organizację ECOCERT jako środek konserwujący w certyfikowanych kosmetykach. Przedłuża on trwałość kosmetyków jedynie do 3-5 miesięcy!. Całkowity brak konserwantu oznaczałby krótką trwałość produktu, wynoszącą ok. 1-3 tygodni.

W naszych kosmetykach wykorzystujemy pełną moc natury do skutecznej pielęgnacji urody. Zwykłą wodę zastępujemy cennymi hydrolatami kwiatowymi, czyli wodami powstałymi podczas produkcji olejków eterycznych. Emulsję tworzymy na bazie tylko jednego, bezpiecznego emulgatora pochodzenia roślinnego, a całą resztę wypełniają naturalne oleje oraz masła roślinne o niepowtarzalnych właściwościach, a także wyciągi i ekstrakty z roślin. Stosując nasze kosmetyki już po niedługim czasie nastąpi poprawa jakości skóry/cery, która nabierze blasku, ulegnie wygładzeniu, regeneracji, znikną zaczerwienienia i podrażnienia, a zmarszczki ulegną spłyceniu*- pozwólmy tylko naturze zadziałać!

W ofercie EkoKrem znajdują się: kremy do twarzy, balsamy/masła do ciała, krem do rąk, kosmetyki myjące, kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu, kosmetyki do ust oraz kosmetyki dla dzieci. Warto do nas często zaglądać, ponieważ regularnie uzupełniamy naszą ofertę o nowe produkty.

Uwaga! W celu zachowania świeżości, każdy produkt wykonywany jest na indywidualne zamówienie.
Kupując u mnie kupują Państwo usługę wykonania kosmetyku wraz ze zużytymi składnikami.

Kiedy możemy spodziewać się efektów?

Kosmetyki oparte wyłącznie na składnikach roślinnych nie dają efektu natychmiastowego, np. takiego jak drogeryjne kremy anty-aging (przeciwstarzeniowe), wygładzające skórę twarzy, przez tworzenie napiętej maski (silikony), działające tylko przez kilka godzin po aplikacji. Kosmetyki naturalne niosą cudowne efekty przy długotrwałym stosowaniu. Składniki w nich zawarte muszą pobudzić mechanizmy skóry hamowane dotychczas przez stosowanie syntetycznych kosmetyków, odzwyczaić ją od chemii, a przyzwyczaić do substancji naturalnych. Proces adaptacji skóry do naturalnej pielęgnacji trwa zazwyczaj od 2 do 6 tygodni. Trzeba być więc cierpliwym i nie zniechęcać się, jeśli nie będzie od pierwszego dnia zadowalającego efektu.

Najlepszym dowodem na skuteczność Eko kosmetyków jest spore grono zadowolonych klientek (szczególnie tych o wrażliwej skórze), które podkreślają, że już podczas zużycia pierwszego opakowania „jakość” ich skóry uległa znacznej poprawie oraz zapewniają, że już nigdy nie wrócą do syntetycznych kosmetyków.

* Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów można wykonać próbę na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.